در انتظار زمان بمان، هر چیزی در زمان خود رخ می دهد.

منو بستن

در دنیای امروزی، کاربران با برندهای تجاری مختلفی احاطه شده اند و نام برندهای مختلف به بخشی از گفتار روزمره آن ها تبدیل شده است. برخی از نام های تجاری مکررا یادآوری می شوند و بسیار باارزشند، اما برخی دیگر به مرور زمان .از یاد می روند، قطعا برای این موضوع باید دلیلی وجود داشته باشد؛ نامگذاری برند دلیل این موضوع است یک نام برند مناسب نه تنها باید مرتبط با محصول و فعالیت های تجاری فعلی شرکت باشد، بلکه باید بتواند فعالیت های بعدی و رشد اقتصادی یک مجموعه تجاری را در آینده هم پوشش دهد. برای مثال آمازون که ابتدا تنها در زمینه کتاب های آنلاین فعالیت می کرد، اکنون به عنوان لیدر در تمامی زمینه های فروش و سرگرمی شناخته می شود. به بیانی دیگر، نامگذاری برند بخش گسترده ای از استراتژی برندسازی شما را دربرمی گیرد. همچنین از پروسه نامگذاری برند به عنوان سخت ترین مرحله برندسازی نیز یاد می شود، زیرا باید بتوانید در یک یا دو کلمه مفاهیم زیادی را گنجانده و با مخاطبین هدف ارتباط برقرار کنید .

مدیریت سایت
استراتزی نامگذاری برند


نام برند چیست؟

نام برند عنوانی است که به شناختن یک برند توسط کاربران کمک کرده و باعث متمایز شدن آن از سایر گونه های مشابه می شود. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، یکی از مهم ترین جنبه های بازاریابی ارتباطات است و نام برند تاثیر بسزایی در سطح ارتباطات، پیاده سازی استراتژی های بازاریابی و برندسازی دارد .
نام برند به عنوان یک برچسب عمل نموده و یادآوری شرکت و کالاهای آن را برای کاربران آسان می کند. به یاد داشته باشید که با نامگذاری برند به صورت اصولی و حرفه ای می توانید ارزش ها، تصاویر و موقعیت های مختلف برند را برای کاربران خود تداعی کنید. بنابراین انتخاب نام تجاری خوب برای تضمین موفقیت اقتصادی برند شما ضروری است .

نامگذاری برند چیست و چه اهمیتی دارد؟

شاید این سوال بارها برای صاحبین مشاغل و برندهای تجاری نوپا پیش آمده است که پروسه نامگذاری برند چیست و در این فرآیند باید به چه نکات و معیارهایی توجه نمود؟ عنوانی که در نهایت انتخاب می شود باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

 • منحصر به فرد بوده و مخصوص کالا و خدماتی که مجموعه شما ارائه می دهد باشد، به طوری که مشاغل مشابه دیگر نتوانند از آن استفاده کنند
 • مزایای خدمات شرکت شما را به طور واضح برای مخاطبین هدف بیان کند
 • به کارکنان و صاحبان سهام یک برند تجاری انگیزه دهد تا بتوانند بهترین خود را ارائه دهند
 • معنادار بوده و با گذشت زمان ماندگار و پایدار باقی بماند
 • قابلیت انطباق و گسترش با جنبه های مختلف فعالیت شرکت و ارتباطات آن را داشته باشد

مشخص نمودن اهداف به صورت دقیق و واضح

اغلب صاحبین برندهای مختلف به هنگام نامگذاری برند، فقط به جدید و خلاقانه بودن عنوان مورد نظر توجه می کنند، اما یک نام برند ایده آل پیش از آن که خلاقانه باشد، باید بتواند آنچه را که برند قصد بیانش را دارد به صورت واضح به مخاطبین انتقال دهد. توسعه یک اختصار یا عبارت مخفف به منظور نامگذاری برند بسیار مهم است .
اختصار، یک چارچوب عینی برای تصمیم در خصوص عنوان نهایی را در اختیار ما قرار می دهد. برای دستیابی به اختصار ایده آل باید مصاحبه هایی با افراد مختلف انجام شده، خدمات و محصولات، اطلاعات و به صورت کلی مسیر آینده شرکت به طور دقیق بررسی شود. همچنین باید به تحقیق در خصوص ممیزی ها، نام برندهای رقیب، مخاطبین هدف و ویژگی های مخاطبین هدف پرداخت. در اختصار، باید مسائلی مانند طول عنوان، ،URL قوانین بین الملل، توصیفی بودن نام برند و ایده هایی که باید در آن گنجانده شود را در نظر گرفت . الزامات در نهایت عبارت اختصاری با یک تیم تصمیم گیرنده کوچک به اشتراک گذاشته می شود تا از حضور تمامی معیارهای لازم برای نامگذاری برند اطمینان حاصل شود


اصول ناگذاری برند

حرفه ای و مسلط به نامگذاری برند

انتخاب نام برای یک محصول از چند جهت مهم و دارای حساسیت است، ولی شاید به‌جرئت بتوان گفت که دونکته ی مهم برای انتخاب نام محصول، یکی تمایز آن نسبت به رقبا و دیگری قابلیت یادآوری نام در نقطه خرید است که اهمیت دارد. با توجه به این دو معیار که همیشه در انتخاب نام برای محصولات در آویده جزو اولویت‌های تیم های انتخاب نام است که با دقت در جزییات سعی می شود با توجه با اولویت های نامگذاری و محدودیت ها انتخاب و پیشنهاد شود.
نامگذاری برند مهمترین بخش از برندینگ است. نامگذاری برند کاری پیچیده و بسیار تخصصی است که حتما باید آن را به آژانس های تبلیغاتی خلاق که در این زمینه تجربه و تخصص دارند سپرده شود. نام برند یکبار انتخاب می شود و باید برای همیشه آن را در ذهن دیگران جایگزین کنید. چه بسیار نام هایی انتخاب شده اند که در مبدا معنای درستی را داشته اند ولی وقتی برند بعدها گسترش یافته است و یا به کشورهای دیگر صادر شده است با مشکلاتی روبرو شده اند.
چین چین یک تولید کننده ی ایرانی است اما در ژاپن این نام معنای خوبی ندارد. پنیر کیری(Carey Food) که تولید کننده اش هم ایرانی است در ایران نام مطلوبی نیست و بعد از ورود به بازار ایران و هزینه های بسیاری که برای آن انجام شد مجبور شدند نامش را به کیبی تغییر دهند . یا موز دول و یا نامی که یک برند در خوزستان برای محصولات حبوبات با عنوان دانژه انتخاب کرده بود و با اصرار برای آن لوگو طراحی شد ولی بعد از چند ماه به ما مراجعه کردند که این نام در فرانسه با مفهوم خطر است و ناچار شدند آن را تغییر دهند.
برای نامگذاری برند ابتدا باید جایگاه برند مشخص شود و ما تحقیقات میدانی و کتابخانه ای داشته باشیم که نام مشخصا با توجه به استراتژی های برند انتخاب شود. نامگذاری برند در آژانس تبلیغاتی و برندینگ آویده ده مرحله دارد و اگر خیلی فشرده بخواهیم پیش برویم باید ۳۵ الی ۶۰ روز وقت داشته باشیم تا بتوانیم نامی در خور و مناسب خلق کنیم. باید جستجو کنیم آیا این نام قابل ثبت است؟ نام رقبای ما در این حوزه چیست و چه وزنی و چه سهمی در کسب و کار دارند.


در ابتدا فرمی در اختیار مشتری قرار می گیرد تا از او بپرسیم چه خواسته هایی دارد و مخاطبینش چه کسانی هستند. به این بریف تفهیم نامه نیز می گوییم، تیمی متشکل از متخصصین در ادبیات بین الملل، استادان جامعه شناسی،کپی رایترهای خلاق، اکانت منیجرها و تیم های تحقیقات بازار در جلسات توفان فکری اقدام به طرح موضوع و شناسایی رقبا، جستجوی میدانی اولیه بررسی محدودیت‌ها و قیدهای نام‌گذاری محصول، پیشوندها و پسوندهای اثرگذار و غیره می نمایند.
بعد از شناخت کلی و نوشتن خلاصه خلاقانه برای انتخاب و یا خلق نام مناسب برای برند ، معیارهای انتخاب نام مشخص و وزن دهی می شود. سپس نخستین جلسه طوفان فکری برگزار می شود تا دستاوردهای اولیه به معرض گفتگو و ایجاد فکر و خلاقیت شود.

هدف اصلی اولین جلسه طوفان فکری کمیت در معرفی نام‌ها می تواند باشد که اعضای گروه با توجه به برداشت خود از خلاصه خلاقانه اعلام می کنند.
گام بعدی در غربال نام‌های بی‌کیفیت برای برند و همچنین ترکیب و تجزیه اولیه نام‌ها برای دستیابی به نام‌های گسترده‌تر می تواند باشد که رهبر جلسات می تواند مسیر را هموار کند. جلسات طی هفته های متوالی برگزار می شود تا به گامهای اولیه در شناخت برسیم.
آژانس تبلیغاتی آویده در انتخاب نام برند برای محصولات مختلف دارای تجربه و تبحر کامل است. گام‌های بعدی فرایند انتخاب نام شامل جلسات بعدی طوفان فکری است تا ترکیب‌بندی و تجزیه برای ایجاد احساس بهتر در مشتری و معیار سنجی نهایی و در نهایت ارائه لیست نهایی به مشتری انجام پذیرد.

توسعه ایده های مختلف برای برندسازی

نامگذاری اهداف کنونی مجموعه، خلاقیت را به دنبال خواهد داشت. معمولا فعالیت انفرادی یا گروهی شرکت در راستای تحقق اهداف با روش های مختلف انجام می شوند. ایده ها در سه دسته انتزاعی، استعاری و توصیفی قرار می گیرند. در این مرحله نباید به ویرایش ایده ها و افکار مختلف پرداخت، زیرا یک ایده متوسط می تواند به یک ایده عالی و بسیار خوب تبدیل شود. در این مرحله معمولا چندین ایده برای نامگذاری اختصار به دست می آید که تقریبا تمامی آن ها مناسب هستند. پس از این می توان فرآیند نامگذاری برند را آغاز نمود .

انتخاب امیدبخش ترین و انگیزه بخش ترین ایده ها

مهم ترین مساله ای که باید به هنگام نامگذاری برند به یاد داشته باشید این است که این فرآیند یک مسابقه نیست و هیچ برنده و بازنده ای در آن وجود ندارد. تمامی نام هایی که به این مرحله رسیده اند باید بتوانند تا حدودی تمامی معیارهایی را که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره کردیم برآورده سازند. همچنین باید تلفظ آسانی داشته باشند و بتوان به راحتی حق مالکیت آن ها را به دست آورد. بدترین موضوعی که ممکن است در این پروسه با آن مواجه شوید این است که به نامی علاقمند شوید ولی متوجه شوید که نمی توانید از آن استفاده کنید؛ زیرا شرکت ها و برندهای رقیب پیش از شما آن را تصاحب کرده اند .
عناوینی که به مرحله آخر می رسند توسط جستجوگرهایی مانند غربال می شوند. پس از طی کردن پروسه UPSTO و URL، گوگل غربال، به لیست محدودی از اسامی می رسیم که شامل امیدبخش ترین نام های تجاری خواهد بود. زیرا در این مرحله از نامگذاری برند به نامزدهای احتمالی دست پیدا می کنیم که از تمامی ارزیابی های اولیه عبور کرده اند و بیشترین هم خوانی را با فعالیت های تجاری و اهداف مجموعه دارند .

احساس خوب القا کنید

نکته دیگر که در نامگذاری باید به آن توجه کنیم آنست که نام باید به مرور بتواند احساس خوبی را به عنوان مهمترین کانال ارتباط با مخاطبین ایجاد کند. معمولا برای انتخاب نام ۱۰مرحله توسط تیمی حرفه ای باید طی شود این ده مرحله شامل بررسی های مختلف خواهد بود تا تیم بتواند به معیاری مورد قبول دست یابد.
نامگذاری برند اسامی را با معیارهای مختلف تطابق می دهد، در زبان های مختلف وزن آنها را ارزیابی می کند تا بتواند به نامی که مناسب تگ لاین و قابلیت طراحی نشانه باشد برسد.

نکات کاربردی برای نامگذاری برند

قطعا مهمتر از پیدا کردن نام برند، روش هایی است که باید در نظر بگیرید تا نام برندتان ماندگاری بیشتری داشته باشد. گاهی اوقات با نام هایی روبرو می شویم که در عین سادگی؛ معروف هستند و سال هاست که بر سر زبان ها هستند. در ادامه به نکات و تکنیک هایی که توجه به آن ها موجب ماندگاری نام برند شما.

مراحل نامگذاری برند

معمولا با انتخاب و تایید نام توسط اداره ی ثبت داخل و یا بین الملل مراحل طراحی لوگو آغاز می شود و در این مرحله نیز آژانس تبلیغاتی حرفه ای با توجه به استانداردهایی که در طراحی نشانه و تطابق آن با هویت یکپارچه صورت می دهد اگر سفارش برندینگ و هویت برند را سفارش دهنده تایید کند مراحل تحقیقات بازار و استخراج کهن الگوها (آرکاتایپ) های برند انجام می شود تا کتاب برند و هویت بصری برند تدوین شود که معمولا حداقل نیاز به ۹ ماه فعالیت فشرده توسط تیم های تخصصی برندینگ دارد تا به نتایج مثبت و تولید و خلق ساختارهای برند برسند.
در این بخش لی آت ما دوستونه است و خیلی مشخص نیست مطالعه ی آن چگونه صورت بگیرد و ستون ها را از بالا به پایین بخوانیم یا روبروی هم می توانیم با یک فلش رو به پایین مسیر خواندن را مشخص کنیم.

شناخت مشتریان فعلی

وضعیت آتی برند تجاری شما تا حدود زیادی به وضعیت فعلی آن بستگی دارد. بهتر است مشتریان فعلی خود را بشناسید، بدانید که قرار است به چه گروهی از مردم خدمات ارائه دهید. علائق و باورهای آن چیست؟ و با توجه به این عوامل یک نام تجاری انتخاب کنید. تصویر ذهنی مشتریان آینده شما، تحت تاثیر تصویر و تداعی مشتریان فعلی خواهد بود. بنابراین در نامگذاری برند به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

ارتباطات در برندسازی

محصولات و خدمات در دنیای کسب و کار توسط مالکین آن تولید می شوند اما برند در ذهن مخاطبان بر مبنای حسی که ایجاد می کند ساخته می شود. به بیانی دیگر ارتباطات بین برند و مخاطبان پایه و اساس یک برند است. نامگذاری برند اولین نقطه ی تماس است که یک برند با مخاطبان خود ارتباط بر قرار می کند.
نام برند بر روی تمامی روش های بازاریابی اثرگذار است. شما باید در بیزینس پلن خود مشخص کنید مسیر آینده ی برند شما چیست. نام شما مرتبط با B2C، B2B، C2C یا B2G است؟
بر اساس تحقیقات، اگر نام برند آسان باشد، مخاطبین آن را به راحتی بیاد خواهند سپرد.مانند نام اشی مشی که نامی از یک شعر کودکانه بود که بسیار زیبا و هوشمندانه انتخاب شد و توانست گسترش برند را به خوبی شامل شود.
نامگذاری برند امروزه کاری تخصصی و پیچیده است بهتر است شما از یک آژانس حرفه ای که در این زمینه تجربه ی کافی دارد دعوت کنید که این نام را انتخاب کنند. ممکن است این انتخاب هزینه هایی را برای شما داشته باشد اما هزینه های بعدی شما را می تواند بشدت کاهش دهد.
در دهه های گذشته که تعداد کودکان زیاد بود اسم گذاری نوزادان خیلی مهم نبود ولی امروزه زمانه عوض شده است و هزاران اسم را زیر و رو می کنند تا بتوانند بهترین نام را انتخاب کنند.
انتخاب نام برند مانند انتخاب نام نوزاد است که بعدا باید هویت و همچنین جایگاهی یابد. انتخاب نام برند از حساسترین مراحل برندینگ است. بسیاری ابتدا به این نکته اهمیت نمی دهند و بعدها دچار مشکل می شوند. نام هایی را انتخاب می کنند که بجای گسترش برند باعث توقف آن می شوند.
مورد داشتیم که یکی از تاجران چای نام فرزند پسر خود را بر روی محصول خود گذاشته است. حتی عکس او را روی قوطی چای خود قرار داده بود. سالها به بازاریابی آن پرداخته و مشتریانی را پیدا کرده بود. بعدها این پسر بزرگ شده و متاسفانه معتاد شده و رفته دادگاه بر علیه پدرش شکایت کرده است که تمام درآمد پدرم از نام من و تصویر من بوده و ایشان باید حق مرا پرداخت کند!
انتخاب نام برای برند مانند یک سفر است که باید وارد مسیر خوبی شود. پیدا کردن این نام برای سفر برند بسیار مهم است تا ارتباط مخاطبان در این سفر با برند خلق شود.
در سال ۲۰۱۰ گروهی از محققان دانشگاه آلبرتا(کانادا) در تحقیقات خود متوجه شدند که مشتریان به اسم برندهایی مانند کوکاکولا، کیت-کت، جلی-بلی که از یک ساختار تکرار شونده در اسم خود استفاده می کنند، واکنش مثبت تری نشان می دهند.
اما هیچ فرمول تضمین شده ای برای انتخاب نام برند وجود ندارد اما استفاده از یک سری ویژگی ها کمک می کند که شما به نامی که دارای قدرت خواهد بود دست یابید. مانند نام های شرکت های تولید کننده ی نوشابه های انرژی زا اگر دقت کنید می توانید به نکات خوبی دست یابید:

 • Monster (هیولا)
 • Redbull (گاو نر قرمز)
 • Hype (سرحال آورنده)
 • RockStar (ستاره راک)
 • Burn (سوختن)
 • Big Bear (خرس بزرگ)

این اسامی همگی معنای قدرتمندی را در ذهن می نشانند.

مدیریت سایت

تداعی ها بیشتر از معنا مهم هستند

تعدادی از برندهای تجاری برای معنا بخشیدن به نام برند از محصولات، فعالیت ها و... استفاده می کنند. برای مثال نایک در حقیقت الهه پیروزی یونانی است که در نوع خود بسیار جالب به نظر می رسد. لزومی ندارد که از کلمات واقعی استفاده کنید. گاها کلمات جدیدی که در نامگذاری برند مورد استفاده قرار می گیرند و حاوی نمادهای آوایی هستند ماموریت خود را به خوبی انجام داده و به بهترین شکل ممکن برند و محصولات را توصیف می کنند. به بیانی دیگر این کلمات جدید که توسط شما ساخته می شوند، مانند لوح های جدیدی هستند که هیچ نقشی بر روی آن ها نگاشته نشده و توسط برند تجاری معنای خاصی به آن ها بخشیده می شود. کلماتی که از قبل موجود هستند نیز تا زمانی که با فعالیت یا مجموعه خاصی در ارتباط نباشند، مشابه کلمات جدید مانند لوح جدید عمل می کنند. بنابراین پیش از استفاده از آن ها بهتر است این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنید.

مفهوم دسته در برندسازی

باز هم هیچ دلیل و مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد که اگر در نامگذاری برند به دسته خاصی اشاره کنید، شرکت شما محدود به همان دسته خاص شده و نخواهید توانست فعالیت خود را در زمینه های دیگر گسترش دهید! برای مثال یک شرکت تنباکوی هندی، علاوه بر خرید و فروش موفق سیگار، در زمینه های متنوع دیگری مانند لایف استایل، هتل، لوازم التحریر، مواد غذایی، پوشاک نیز صاحب سبک بوده و فعالیت گسترده ای دارند. همچنین شرکت غذایی دیگری که در نام تجاری خود به دونات اشاره کرده است، پس از گذشت زمان بیشتر بخاطر همبرگرهایش معروف شده است. اگر در نام برند تجاری خود مشخصا به دسته ای خاص اشاره نماييد، ممکن است مشتریان ابتدا شما را با آن دسته بندی بشناسند، اما با مرور زمان این موضوع قابل تغيير بوده و جایگاه شما می تواند عوض شود.

بازتاب فلسفه محصول

تعداد زیادی از بازاریابان و صاحبین کسب وکارهای مختلف بر این باورند که یک نامگذاری برند حرفه ای باید انعکاسی از دسته بندی محصول یا فلسفه وجودی برند برای دستیابی به استراتژی های موقعیت یابی های بهتر باشد. آن دسته از نام های تجاری که به جای اینکه گویای دسته بندی محصول باشند فلسفه برند را منتقل می کنند، ممکن است دیدگاه درستی نسبت به آنچه که به فروش می رسد در اختیار مخاطبین قرار ندهند. اما بیشتر کاربران باید با شنیدن نام برند بتوانند اطلاعاتی در خصوص آنچه که نام تجاری با آن در ارتباط است به دست آورند.
باید به کارکنان مجموعه های تجاری فرصتی داده شود تا بتوانند در خصوص فلسفه وجودی برند به بحث و مذاکره پرداخته و سطح روابط عمومی شرکت را ارتقا دهند. اگر در نامگذاری برند به نوع محصولی که ارائه می شود نیز اشاره شود، مصرف کنندگان خواهند توانست به راحتی در ذهن خود برند تجاری مورد نظر را با دسته و جایگاهی خاص مرتبط ساخته و آگاهی نسبی از محصولات و خدماتی که توسط آن ارائه می شود به دست آورند.

نامگذاری برند صحیح و اصولی

در پروسه نامگذاری برند و انتخاب نام درست برای مجموعه تجاری خود ممکن است با دسته هایی خاص از انواع نام های تجاری مواجه شوید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

 • نام برند کلاسیک : یک عنوان کلاسیک باعث برجسته شدن کسب وکار شما شده و آن را در سطحی بالا قرار می دهد.
  برای مثال شرکت Vanguard نام کلاسیک خود را از یک پرچمدار در نبرد نیل الهام گرفته است و با این نام قدرتمند توانسته است موفقیت های زیادی را از آن خود کند .
  به صورت کلی اگر قصد ورود به یک صنعت خاص را داشته و می خواهید اعتماد مصرف کنندگان را جلب نماييد، بهتر است به هنگام نامگذاری برند تجاری خود به سراغ نام های کلاسیک بروید تا نام شرکت شما به خوبی در میان رقیبان طنین انداز شود .
 • نام برند مدرن : یک نام تجاری مدرن بهترین گزینه برای برندهایی محسوب می شود که نوپا بوده و به دنبال پیشرفت و نوآوری هستند .
  برای مثال به نام تجاری اپل توجه کنید.در نهایت داستان هرچه که بوده با استناد به کتاب‌ها و اسناد مذکور همچنان اطمینان داریم که هر دو استیو این نام را دوست داشته‌اند، همچنین این نکته را نیز فراموش نکنید که اکنون دیگر نمی‌توانید موقع دیدن یک سیب به محصولات اپل فکر نکنید و این بدان معناست که جابز و وزنیاک گزینه درستی را انتخاب کردند. در زندگی‌نامه استیو جابز که به قلم نوشته شده، جابز به نویسنده گفته بود که در حال استفاده از یک رژیم غذایی مبتنی بر میوه‌جات بوده و روزی که ایده نام کمپانی به ذهنش رسید، در حال بازگشت از یک باغ سیب بود، موضوعی که در زندگی‌نامه وزنیاک هم تایید شده زیرا در این زمان جابز در خودرویی نشسته بود که وزنیاک پشت فرمان آن بود.
  بررسی لوگو لرمد اپل در بحث نامگذاری
  با استناد به این کتاب‌ها، این دو نفر عقیده داشتند که نام اپل «جالب و سرزنده است و در طرف مقابل به هیچ عنوان تهدیدآمیز به نظر نمی‌رسد»، تمام عواملی که برای یک کمپانی متحول‌کننده حوزه رایانه با اهمیت به نظر می‌رسند.
  اگر قصد استفاده از نام های تجاری مدرن را دارید می توانید از مفاهیم مختلف انتزاعی، بصری و... استفاده کنید.
  نمونه های موفق دیگری که از نام های مدرن استفاده کرده اند عبارتند از فایرفاکس، آمازون، نایک و .... .
  نمونه های موفق دیگری که از نام های مدرن استفاده کرده اند عبارتند از فایرفاکس، آمازون، نایک و ... .
 • نام برند احساسی: اگر نوع فعالیت تجاری شما به گونه ای است که نیاز دارید احساسات کاربران را جلب کنید ، در نامگذاری برند خود به سراغ نام های احساسی بروید .
  برای مثال نام تجاری Motorcycles Triumph احساس موفقیت و پیروزی را به مخاطبین القا نموده و حس و واکنش مشتریان را به دنبال خواهد داشت .
  به صورت کلی دستیابی به احساسات کاربران بهترین راه برای برقراری ارتباط با آن ها است .
  نام های احساسی برای کسب وکارها و مجموعه هایی که به جای عملکرد به نتیجه محصول و خدمات خود توجه دارند بسیار ایده آل خواهد بود .
  این دسته از عناوین تجاری برای موسسات خیریه یک گزینه عالی و کاربردی محسوب می شوند .
مدیریت سایت

نتیجه گیری

با مفهوم نامگذاری برند آشنا شدیم و دانستیم که برای جذب حداکثری مخاطب و افزایش فروش، باید در انتخاب نامی که برای برند خود در نظر می گیریم، اصول خاصی رعایت کنیم. یک نامگذاری برند موفق می تواند تضمینی برای آینده تجاری برند باشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از نامی که برای برند خود انتخاب می کنید بگیرید، بهتر است با آژانس های تبلیغاتی مشورت نماييد و با بهره بردن از کمپین هایی که این آژانس ها برگزار می کنند، به خواسته ایده آل خود برسید. آژانس آویده با چندین سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری کمپین های برندسازی، آماده ارائه خدمات برندسازی و نامگذاری برند به شرکت ها و کسب وکارهای مختلف است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آویده در ارتباط باشید .