در انتظار زمان بمان، هر چیزی در زمان خود رخ می دهد.

منو بستن

مزایای طراحی عکس، موشن و لوگو برای سایت بدون شک درک مفاهیم موجود در تصاویر بسیار سریع تر و ساده تر از مطالب نوشتاری است؛ بر همین اساس نیز استفاده از عکس، موشن و لوگو در سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان جذب مخاطبین داشته باشد. همچنین امروزه پیشرفت تکنولوژی و تجارت الکترونیک موجب شده است که کیفیت آیتم های گرافیکی بسیار بالا باشد و همین امر هم میزان جذابیت سایت را برای کاربران بیشتر می کند. در این مقاله سعی شده است این مباحث به صورت جداگانه تعریف شده و تاثیر و هدف هر کدام از آن ها به صورت اختصاصی آورده شود. با ادامه متن همراه باشید تا بیشتر با مزایا و اصول طراحی عکس، طراحی موشن و همچنین طراحی لوگو برای برند تجاری آشنا شویم .

تبلیغات کلیکی

لوگو چیست و چرا باید طراحی شود؟ لوگو به آرم و علامت تجاری مخصوص هر کسب و کار گفته می شود. شرکت ها و سازمان های مختلف برای اینکه بتوانند نام خود را بهتر در ذهن مردم هک کنند از طراحی لوگو بهره می جویند. به هر اندازه که در طراحی لوگو از نمادها و نوشته های مفهوم دار استفاده شود، به همان اندازه نیز تاثیر آن در کسب و کار و شناخته شدن بیشتر خواهد بود. بنابراین برای اینکه تصاویر و موشن های طراحی شده اختصاصی باشند، بهتر است در آن ها از لوگوی مخصوص برند خودتان استفاده کنید. این کار برای تصاویر تبلیغاتی که در سایت های دیگر نیز به کار برده می شوند بسیار مناسب است .

هدف از تبلیغات کلیکى چیست؟ طراحی یک عکس مناسب با هدف، می تواند تاثیر بیشتری از نوشتن چندین سطر در ذهن مخاطب داشته باشد. در حال حاضر اکثر فعالیت ها اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود. طراحی عکس تبلیغاتی برای سایت مورد نظر نیز از نقش مهمی در ارتباط با کاربران برخوردار است. با توجه به تجربه کسب شده در این زمینه ثابت شده است که وجود عکس در سایت ها توجه .مخاطبان را بیشتر به خود جلب می کند
یکی دیگر از انواع تکنیک های طراحی برای سایت ها و جلب نظر کاربران، موشن گرافیک است. در طراحی موشن از عکس های متحرک استفاده می شود. تاثیر این نوع از طراحی به مراتب بیشتر از طراحی عکس است؛ چرا که تصویر ثابت مانند یک کلیپ کوتاه نمی تواند توجه مخاطب را به خود جلب کرده و هدف را به طور واضح بیان کند. بدون شک تمام آیتم های موجود در .سایت هم بهتر است با لوگوی مخصوص برند طراحی شوند

بازگشت سرمایه در تبلیغات کلیکى

مزایای داشتن استراتژی برند قوی

همانطور که قبلا هم ذکر شد، با توجه بیشتر به تحقیقات به عمل آمده در خصوص طراحی عکس در وب سایت ها، شاهد نتایج بهتری خواهیم شد. مخاطبان یک سایت با دیدن تصاویر مرتبط و با مفهوم، بیشتر مجذوب آن سایت خواهند شد. بنابراین طراحی عکس باید با دقت مناسبی انجام شود. افراد با مشاهده عکس مدت زمان بیشتری در آن صفحه می مانند و با توجه به اینکه میزان بازدید یکی از فاکتورهای مهم سئو برای صفحات وب است، بنابراین رتبه سایت بهتر خواهد شد. هرچقدر کیفیت صفحات وب بالاتر باشند تعداد بازدیدکنندگان از آن صفحه و نیز مدت زمان بازدید آن ها بالا می رود .
بهتر است در طراحی عکس برای سایت ها این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که کاربران پس از مطالعه مطالب یک وب سایت و با گذشت سه روز می توانند تنها درصد کمی از آن مطالب را به یاد آورند اما اگر تصویر طراحی شده در آن وب سایت متناسب با مطالب ذکر شده باشد می تواند ماندگاری بیشتری نیز در ذهن خواننده و بیننده داشته باشد. ماندگاری نام وب سایت باعث بازگشت دوباره کاربر به سایت نیز می شود و این موضوع یکی از باارزش ترین قسمت های بازاریابی محتوا است. اگر می خواهید در این جریان به صورت حرفه ای عمل کنید و اعتماد افراد زیادی را به خود جلب کنید بهتر است از تصاویری با کیفیت بالا و اورجینال استفاده کنید. طراحی عکس با کیفیت برند کسب وکار شما را ترفیع می بخشد و راه مناسبی برای ترغیب مشتریان است .

نکات ضروری برای طراحی عکس در سایت

در این بخش به نکات مهم برای طراحی عکس های مناسب برای سایت می پردازیم. با رعایت این نکات تصاویری که به کار می برید بازخورد خوبی خواهند داشت و نتیجه مطلوبی به دست خواهید آورد .

لوگو چیست و چرا باید طراحی شوداندازه مناسب برای طراحی تصاویر در سایت کیفیت و سایز تصویر از مهم ترین شاخصه هایی هستند که در طراحی عکس برای وب سایت ها باید در نظر داشته باشیم. سایز تصاویر اهمیت زیادی در سئو سایت و بهینه سازی سایت دارند. بنابراین اندازه آن ها نباید از یک مقدار معین کوچکتر و یا بزرگتر باشد. اگر اندازه تصویر از مقدار تعریف شده بیشتر باشد، زمان لود شدن آن نیز بیشتر می-شود و ممکن است نارضایتی کاربران را به همراه داشته باشد. همچنین اگر اندازه تصویر کوچکتر باشد کیفیت و جذابیت آن از بین خواهد رفت .

استفاده از نرم افزارهای مناسب برای ادیت تصاویر در طراحی عکس برای طراحی اصولی و مناسب عکس و همچنین برای طراحی لوگو سایت باید با نرم افزارهای طراحی آشنایی داشته باشید. یکی از معروف ترین نرم افزارها در این زمینه، نرم افزار فتوشاپ است. با دانستن نحوه استفاده از این برنامه و یا برنامه های گرافیکی دیگر، می توانید به راحتی تصاویر طراحی شده خود را ادیت کرده و در اندازه مورد نظر ذخیره کنید. لازم به ذکر است که در سایت های مخصوص ادیت نیز می توانید این کار را انجام دهید اما استفاده از برنامه های گرافیکی حرفه ای توصیه می شود .

استفاده از قالب های استاندارد برای طراحی عکس در سایت دقت داشته باشید که هنگام طراحی تصاویر قالب مناسب را انتخاب کنید تا در مرورگرهای مختلف قابل نمایش باشد. از قالب های معروفی که در تمامی مرورگرها به راحتی نمایش اشاره GIF و JPG، PNG داده می شوند می توان به قالب کرد .

مزایای طراحی موشن در رونق مشاغل چیست؟ صاحبان سازمان ها و شرکت های مختلف علاوه بر در نظر گرفتن سود، ارزش مخاطبان خود را نیز باید در نظر داشته باشند. برای اینکه بتوانید مشتریان وفاداری را به خود جذب کنید باید مناسب ترین روش را در ساخت تبلیغات خود در نظر بگیرید. در این بخش می خواهیم به چند مورد از مزایای مهم ساخت موشن گرافیک اشاره کنیم .

ساده بودن مباحث پیچیده در موشن گرافیک ها

انتخاب این روش به جای تولید محتوای متنی و پست وبلاگی می تواند شما را در رونق کسب و کارتان یاری دهد. با ایده پردازی خاص و کاری می تواند پیام خود را در مدت زمان کم و به صورت یک فیلم شامل تصاویر، نمودارها، صدا به مخاطبین خود انتقال دهید. واضح است که بیان نکات پیچیده در قالب محتوای موشن بسیار ساده تر است .

ماندگاری بیشتر موشن گرافیک در ذهن مخاطبان موشن گرافیک ها تصاویر متحرکی هستند که به صورت فیلم کوتاه ساخته می شوند. همانطور که اشاره شد عکس و فیلم بهتر از یک متن می تواند در ذهن مخاطب ماندگار شود و همین ماندگاری یکی از مزیت های مهم در طراحی موشن برای کسب و کارها است. بنابراین مطلبی را که باید در قالب یک متن چند هزار کلمه ای به مخاطب منتقل کنید، به سادگی می توانید در یک موشن چند دقیقه ای تولید کرده و به مخاطب به شکل بصری نشان دهید. این روش تاثیر بیشتری نیز خواهد داشت .

بازگشت سرمایه در تبلیغات کلیکى

صرفه جویی در زمان و هزینه با طراحی موشن گرافی برای سایت با توجه به اثبات تاثیر کلیپ های تبلیغاتی در رونق کسب و کار، می توان به جای صرف هزینه و وقت زیاد برای ساخت محتوای تبلیغاتی از طراحی موشن استفاده کرد. بعد از ساخت و طراحی موشن و قرار دادن آن در کانال ها و پیج های تبلیغاتی مختلف شاهد بهترین نتایج خواهیم شد. صرفه جویی در زمان و هزینه ساخت تبلیغات می تواند شما را در پیشبرد اهداف دیگرتان یاری ببخشد .

شناساندن برند سازمان و شرکت از مزایای طراحی موشن گرافی یش از نود درصد مردم درک بالاتری از محتوای تصویری نسبت به محتوای متنی دارند. این کار باعث می شود تا مخاطبان در مورد محتوای تولید شده نظرات خود را آزادانه بیان کنند. این اظهار نظرات در مورد محتوای مشاغل باعث بیشتر دیده شدن آن در فضای مجازی و اجتماعی می شود. با انجام این کار برند شرکت ها نیز بیشتر دیده شده و کار آن ها رونق بخشیده می شود .

نحوه طراحی موشن تبلیغاتی برای سایت های مختلف چگونه است؟

برخی از فاکتورهای مهم باید هنگام ساخت محتواهای ویدیویی در نظر گرفته شود. مفهوم اولیه یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی موشن برای سایت است؛ مفهوم اولیه به این معنی که محتوای تولید شده در مورد چه موضوعی بوده و ساختار آن چگونه باید باشد. سبک تصویری یکی دیگر از فاکتورهای در نظر گرفته شده برای طراحی موشن است. اینکه سبک واقعی یا کارتونی انتخاب شود، در ساخت موشن چه رنگ هایی در آن به کار برده شود بسیار مهم است. نمایش های تصویری نیز یکی دیگر از فاکتورهای در نظر گرفته شده برای این نوع از تبلیغات است .

آموزش مرحله به مرحله طراحی موشن

مرحله اول، تهیه متن خام: در تهیه این متن باید مخاطبان و احساسی را که قرار است به آن ها منتقل شود در نظر داشته باشید .
مرحله دوم، تهیه متن متحرک: در این مرحله تمرکز مخاطب بر روی داستان سرایی جلب می شود .
مرحله سوم، صداگذاری: افکت هایی صدایی و موسیقی در این مرحله بر روی متن گذاشته می شود. اگر می خواهید از آهنگ های تولید شده استفاده کنید باید مجوز کپی کردن آن را داشته باشید .
مرحله چهارم، انتخاب عکس های مناسب با تبلیغ و اضافه کردن آن بر روی متن و صداها .

طراحی لوگو برای سایت

لوگو یا آرم به عنوان هویت یک برند دانسته شده و یک نشانه گرافیکی است. طراحی لوگو با استفاده اشکال و مولفه های گرافیکی انجام می گیرد. تاثیر آنی طراحی لوگو موشن بر روی مخاطب و کاربران یکی از مولفه هایی است که با استفاده از آن می توان میزان موفقیت برند را اندازه گرفت. طراحان حرفه ای در ساخت لوگو موشن از اصول ساده ای بهره می گیرند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد .

نرم افزارهای مناسب برای طراحی لوگو
 • نرم افزار ادوبی ایلوستریتور
 • نرم افزار کورل دراو
 • نرم افزار افینیتی دیزاینر
 • نرم افزار لوگو جوی
 • نرم افزار کانوا
 • نرم افزار اینک اسکیپ
 • نرم افزار دیزاینر
بازگشت سرمایه در تبلیغات کلیکى

نرم افزارهای نام برده شده در بالا به ترتیب میزان اهمیت آورده شده اند که نرم افزار ادوبی ایلوستریتور از مهم ترین و بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو است. کاربرانی که از این نرم افزار استفاده کرده اند رضایت کامل خود را اعلام کرده اند .

مزایای مهم طراحی لوگو موشن برای سایت

لوگو موشن با نام های لوگو اینترو و آرم استیشن نیز شناخته می شود. اگر شرکت ها و سازمان ها لوگوی خود را به صورت حرفه ای طراحی کنند از مزایای زیر برخوردار خواهند شد :
تاثیر مطلوب بر روی مخاطب و ماندگاری بیشتر آن در ذهن مشتریان .
هویت بخشیدن به کسب و کار مشاغل .
با تاثیرگذاری بر روی مخاطب هزینه مصرف شده برای لوگو در می آید .
نکته: برای طراحی لوگو موشن باید از افراد حرفه ای کمک بخواهید تا برند شما نیز مانند تیک نایک در ذهن مردم ماندگار شود. در غیر این صورت رضایت کامل از کسب و کار خود را به دست نمی آورید. رنگ های انتخاب شده در طراحی، فونت ها و علامت های انتخابی تاثیر زیادی در حرفه ای کردن یک لوگو دارند. وفاداری مشتریان در امر تجارت یکی از فاکتورهای مهمی است که کسب و کار شما را رونق می بخشد. اگر با داشتن شرایط لازم و دلخواه رضایت آن ها را به خود جلب کنید در میان رقبای خود نیز جایگاه بالایی خواهید داشت .

انواع مختلف لوگو موشن

طراحی لوگو موشن سایت باید بر اساس نوع مشاغل و کسب وکارها انتخاب شوند. در این بخش از مقاله مناسب ترین لوگو موشن ها را معرفی می کنیم .

 • لوگو موشن فلت
 • لوگو موشن سه بعدی
 • لوگو موشن های آماده
بازگشت سرمایه در تبلیغات کلیکى
بهترین زمان برای استفاده از لوگوهای متحرک چه زمانی است؟

محتواهایی که برای معرفی کسب وکارها به صورت ویدیویی ساخته می شوند تمام فضای دیجیتالی را مورد هدف قرار می دهند. در واقع این محتواها اهداف متنوعی دارند. در ادامه مقاله طراحی عکس و لوگو موشن به معرفی برخی از مکان هایی که در آن ها امکان استفاده از لوگو موشن ها وجود دارد، می پردازیم .

 • شبکه های اجتماعی امروزه اکثر خدمات انجام شده برای کاربران به صورت اینترنتی و در دنیای مجازی انجام می شود. به همین دلیل بیشتر زمان مردم نیز در شبکه های اجتماعی می گذرد. با در نظر گرفتن این موضوع شبکه های اجتماعی از بسترهای مهم تبلیغات به شمار می آیند. صاحبان مشاغل می توانند بازاریابی خود را با ساخت محتوا و لوگوی مناسب در این فضا انجام دهند .
 • وب سایت شرکت ها طراحی لوگو موشن متناسب با نوع فعالیت شرکت ها و سازمان ها عملکرد آن ها را نیز توسعه می دهد. کاربران با مشاهده لوگو موشن که به صورت متحرک است، زمان زیادی را در سایت و صفحه شما می گذرانند. این امر رتبه وب سایت شما را در جستجوی گوگل نیز بالا می برد .
 • کنفرانس و رویدادها در برگزاری کنفرانس های خود می توانید با قرار دادن لوگو موشن خود در اسلایدها هم اصالت شرکت خود را حفظ کنید و هم به تبلیغ آن بپردازید .
 • ویدیوهای تبلیغاتی با مطالب گفته شده اهمیت این موضوع برای ما روشن گشت که ویدیوهای تبلیغاتی تاثیر زیادی را در جذب مشتری برایمان دارند. به منظور این کار می توان از یک لوگوی متحرک خلاقانه استفاده کرد تا به اهداف بازاریابی در بین شرکت های مختلف نزدیک تر شد .

نتیجه گیری

طراحی عکس و لوگو موشن در زیرمجموعه رشته موشن گرافی قرار دارند و تاثیر برندسازی با استفاده از این تکنیک ها بر کسی پوشیده نیست. با یاری گرفتن از این روش ها مزایای پیشرفت زیادی را می¬توان برای شرکت¬ها و موسسات رقم کرد. شما نیز اگر می¬خواهید در رقابت با رقبای خود پیروز باشید و در میان کاربران فضاهای مجازی بیشتر شناخته شوید، باید از طراحی عکس و لوگو موشن در سایت مربوط به کسب و کار خود استفاده کنید .

سوالات متداول :

بهترین فرمت عکس برای وب سایت چیست؟
معمولا فرمت jpeg در بیشتر پلتفرم ها پشتیبانی می شود و بنابراین بهتر است از این فرمت برای طراحی عکس سایت استفاده نماييد، از نظر نمایش نیز این فرمت رنگ های بسیاری را نشان می دهد و کیفیت عکس های ساخته شده با ایم فرمت مناسب است .
مدت زمان لازم برای طراحی لوگوموشن سایت چقدر است؟
مدت زمان لازم برای طراحی موشن حرفه ای حدود 10 الی 20 روز است که با توجه به میزان دشوار بودن لوگو موشن و مهارت طراح می تواند این بازه متغیر باشد .