در انتظار زمان بمان، هر چیزی در زمان خود رخ می دهد.

منو بستن

تولید محتوای چندزبانه : عبارت است از تولید متون، تصاویر، فایل صوتی و ویدئویی به زبان های مختلف، با هدف برقراری ارتباط با کسانی که از ملیت ها و کشورهای مختلف دنیا از یک وبسایت دیدن می کنند . تولید محتوای چندزبانه، آن هم به صورت دیجیتال، از جمله مواردی است که در دهه های اخیر رواج گسترده ای پیدا کرده است. همانطور که گفته شد، این کار به بین المللی شدن سایت شما کمک و آن را برای بیشتر کشورهای دنیا قابل دسترس می کند. آژانس دیجیتال برندینگ آویده در ادامه به شرح و بسط این مبحث و این بخش از خدمات خود می پردازد .

تبلیغات کلیکی

تولید محتوای چندزبانه چه مزایایی برای یک برند دارد؟

 • حضور در عرصه بین الملل و همراه شدن با روند جهانی شدن ارتباطات
 • SEO کسب جایگاه برجسته از لحاظ (ارتقاء رتبه سایت در نتایج جستجوگرها)
 • افزایش آگاهی از برند
 • تسهیل فرآیند راهبردی و دستیابی به اهداف شرکت
 • کمک به مخاطبان در تصمیم گیری بر اساس نیازهایشان
 • بهبود مدیریت مشتریان، به دلیل ارتباط گیری با آنها به زبان خودشان
 • ایجاد امکان شناسایی و ارتباط با مشتریان بالقوه (لیدها) با ساخت یک شخصیت پویا در اینترنت
 • جلب اعتماد مشتریان و اعتبار برای یک برند
 • بالا بردن نرخ ترافیک ورودی به وبسایت و بالطبع، تضمین دیده شدن و احتمالا پسندیده شدن محصولات و خدمات شرکت
تبلیغات کلیکی

چطور محتوای چندزبانه تولید کنیم؟

 • به طور کلی دو راه برای تولید محتوای چندزبانه وجود دارد. روش اول ترجمه محتوا از پیش تهیه شده است و روش دوم، تولید محتوا تازه به زبانی دیگر .
 • برای تولید محتوای چندزبانه باید یک سری فنون در رابطه با انتخاب کلیدواژه را رعایت نمود تا شناخته شدن یا به اصطلاح ایندکس شدن آن توسط موتورهای جستجو تضمین شده باشد. به عبارت دیگر، نباید صرفا ً شامل عبارات علمی و فنی باشد، بلکه باید الزاما قواعد سئو نیز در آن رعایت شود .
 • برای نگارش محتوای چندزبانه باید از لحن و بیانی شفاف، جذاب، جالب و سرگرم کننده استفاده کرد تا کنجکاوی مخاطب برانگیخته شود .
 • محتوای چندزبانه باید طبق برنامه ریزی خاصی منتشر شود تا اصول فعالیت دائمی سایت و تداوم تولید محتوا حفظ گردد. این کار همچنین به نویسندگان هم کمک می کند، چرا که مطرح کردن یک ایده به چندزبان گاهی می تواند گیج کننده باشد .
 • عنصر تنوع در تولید محتوای چندزبانه حائز اهمیت است. با رعایت این موضوع، می توان محتواهای متنی، صوتی و تصویری به زبان های مختلف تولید کرد که بی شک، برای مخاطبان نیز جذاب تر خواهد بود .

مزایای محتوای چندزبانه متنی چیست؟

روش های بسیاری برای بالابردن ترافیک و حضور مخاطبان با استفاده از محتوای متنی وجود دارد. مهم این است که از بیانی مناسب، و نگارشی جذاب، جالب توجه و قانع کننده (برای ارتباط با مخاطبان در فضای مجازی) بهره بگیرید و تنها به فکر تبلیغ برند خود نباشید. بدین صورت، متون مفید، خلاقانه و سرگرم کننده می توانند عامل بالا بردن نرخ ترافیک ورودی به سایت و بدون تردید، آگاهی از برند شما، باشند .
یا همان دکمه فراخوان عمل برای مخاطبان استفاده کنید، (CTA (Action to Call همچنین توصیه می شود که در داخل مطالب خود از گزینه تا بدین روش، نظر خوانندگان را به سایر بخش ها و محتواهای سایت خود جلب نماييد. به این ترتیب، کاربران ممکن است با محتوا شما ارتباط گرفته و آن را در سایر نقاط فضای مجازی منتشر کننده و رفته رفته، مطلب شما از طریق شبکه های مجازی در کشورها و مناطق مختلف دنیا گسترش پیدا کند .
ارتباطات، پایه هرگونه کارآفرینی است؛ باید با علایق و سلایق مخاطبان آشنا باشیم تا بتوانیم از طریق تولید محتوای چندزبانه قله های پیشرفت را یکی یکی فتح کنیم. درک مخاطب هدف باید فارغ از هرگونه سوگیری فرهنگی و جغرافیایی باشد، تا منجر به جلب اعتماد و ماندگاری کاربران شود .

انواع محتوای متنی چندزبانه عبارتند از : وبلاگ ها، مقالات، متون چندزبانه، متون سئو، محتوای متنی پادکست ها

چرا محتوای چندزبانه صوتی مهم است ؟ یتمی که امروزه زندگی روزمره ما به خود گرفته است، در بسیاری از اوقات حوصله خواندن متون طولانی را از ما می گیرد. به همین دلیل، محتوای صوتی و پادکست ها می توانند جایگزین بسیار خوبی برای متون در مواقعی مثل رانندگی در پشت ترافیک، سفر با اتوبوس یا تاکسی و... باشند. حال، اگر این محتوای صوتی به زبان های دیگر نیز تولید شوند، بی تردید می تواند برای بخش عظیمی از جوامع کشورهای خارجی مفید باشد. لازم به ذکر است، آژانس دیجیتال برندینگ آویده بخشی از فعالیت خود را به تولید محتوای صوتی و پادکست اختصاص داده است .
برخی خدمات در حوزه تولید محتوای چندزبانه صوتی موارد روبرو هستند: تولید پادکست به زبان های مختلف، ویرایش پادکست به زبان های مختلف، آدیوگرام (نمودار سنجش شنوایی)، کتاب های صوتی، سخنرانی ها و پادکست ویدئوی تبلیغاتی .
یادآور می شویم که این بخش از دیجیتال مارکتینگ، به ویژه به دلیل سهولت در ارائه اطلاعات، بسیار حائز اهمیت است. در جای جای دنیا هر روز افراد بیشتری را می بینید که به محتوای صوتی چندزبانه دسترسی دارند و آن را با انگیزه های مختلف گوش می کنند .

تبلیغات کلیکی

شاهکار محتوای چندزبانه ویدئویی

تردیدی در این نیست که محتوا عامل اصلی موجودیت مؤثر یک وبسایت است؛ یکی از انواع این تأثیرگذاری بوسیله فایل های ویدئویی انجام می شود. ویدئو به طور همزمان شامل متن، تصویر و صدا است. همچنین، می تواند به چندین زبان دنیا ترجمه و زیرنویس شود که این مسئله خود به جذابیت آن می افزاید و می تواند مخاطب را برای مدت بیشتری در سایت نگه دارد. برخی از دیگر مزایای محتوای چندزبانه ویدئویی عبارتند از :
به آسانی قابل درک بوده و اثربخشی بیشتری (در مقایسه با محتوای متنی) در ذهن و ادراک مخاطب دارد .
تردید مخاطبان در تصمیم گیری را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد .
باعث فعالیت بیشتر کاربران در سایت و انتشار بیشتر محتوای چندزبانه شما می شود .
با توجه به چندزبانه بودن محتوا، ویدئو می تواند در سایر کشورها و جوامع انتشار داده شود و به این صورت، آگاهی از برند شما رشد بین المللی داشته باشد .
انواع تولید محتوای چندزبانه ویدئویی عبارتند از : مصاحبه های ویدئویی، ویدئوی تبلیغاتی، ویدئوی معرفی محصول و ویدئوی توضیحی .

سایر درگاه های دیجیتال تولید محتوای چندزبانه

وبسایت هایی همچون فیس بوک، توئیتر و اینستاگرام عرصه ارتباطات در دنیا را به طور کلی متحول کرده اند. در این نوع محتوا (برای شبکه های اجتماعی) در نظر گرفتن احساسات و سلایق و علایق مخاطبان ضروری است؛ یکی از مزایای مهم شبکه ای مثل اینستاگرام، برقراری ارتباط احساسی مستقیم با مخاطب و واداشتن او به تفکر و شرکت در پروژه ی ما است .
اگر تا به حال سایت شما تولید محتوای چندزبانه را آغاز نکرده است، بهتر است از همین امروز دست به کار شوید، چرا که آینده جهان پیوند گسترده ای با دو عنصر ارتباطات و جهانی شدن دارد .