در انتظار زمان بمان، هر چیزی در زمان خود رخ می دهد.

منو بستن
بک لینک چیست؟

اگر شما از کسانی باشید که با دنیای سئو آشنا هستند، بی‌شک در مورد بک لینک‌ها مطالبی را خوانده یا شنیده‌اید. بک لینک ها یا لینک‌ها ورودی یکی از فاکتورهای اساسی برای ارتقاء جایگاه سایت به حساب می‌آیند و به همین دلیل، دانستن در مورد این موضوع و شیوه دستیابی به آن برای کسانی که قصد بالابردن محبوبیت سایت خود را دارند یا درباره سئو اطلاعات کسب می-کنند، بسیار حیاتی است.

در این مقاله نه تنها به بررسی چیستی و اهمیت بک لینک ها می‌پردازیم، بلکه با یکی از مهم‌ترین انواع آن در عالم سئو، تحت عنوان «بک لینک PBN» بیشتر آشنا می‌شویم.

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

به بیان ساده، بک لینک عبارت است از لینکی از سایت دیگر که به صفحه وب ما متصل می‌شود. هرچه لینک‌های متصل به وبسایت ما بیشتر و با کیفیت‌تر باشند، جایگاه بالاتری در نتایج موتورهای جستجو (گوگل، یاهو، بینگ و...) خواهیم داشت.

دلیل این مسئله هم بیشتر به نحوه‌ی طبقه‌بندی نتایج یا اهمیت‌دهی به آن از سوی کاربران اینترنت بستگی دارد؛ در واقع، این افراد بیشتر نتایج را بر اساس دو معیار زیر می‌سنجند:

• مرتبط بودن: به این معنا که صفحه وب حاوی نتایج جستجو تا چه مقدار به سوال آنان پاسخ می‌دهد!

• اعتبار سایت: به این معنا که صفحه وب مورد نظر چقدر در سطح اینترنت شناخته شده است!

عنصر «مرتبط بودن نتایج» را می‌توان با عملیات سئو داخلی (On-page SEO)، همچون اصلاح عناوین، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و توضیحات تصاویر بهبود بخشید. اما فاکتور اعتبار، وابسته به تعداد و کیفیت بک لینک هایی که به سمت یک سایت سرازیر می‌شوند. هرچه سایتی معتبرتر باشد، بی‌شک لینک‌های بیرونی با ارزش‌تری نیز خواهد داشت.

روش‌های ایجاد بک لینک برای سایت

لینک سازی (Link Building) یا همان جذب بک لینک ها به سایت، باید بخشی از راهبرد سئوی شما باشد. اما یادتان باشد، افراط در این زمینه می‌تواند سایت شما را ذیل سئوی کلاه سیاه قرار دهد. سئوی کلاه سیاه همان استفاده از روش‌های غیرواقعی و جعلی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجو است. این روش شاید برای مدت کوتاه به اصطلاح جواب بدهد، اما در درازمدت توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و عواقب بسیار بدی را برای وبسایت به همراه خواهد داشت. به همین خاطر، در ادامه چند راهکار عملی و صحیح را برای کسب بک لینک ها به شما پیشنهاد می‌دهیم:

• پست مهمان یا Guest Blogging یکی از بهترین و سالم‌ترین روش‌های کسب بک لینک در سایت است و شامل انتشار مقالات به صورت میهمان در سایر صفحات وب و بلاگ‌های پربازدید مرتبط با موضوع کار شماست. از این طریق، هم سایت میزبان مطلب جذابی را در سایت خود منتشر کرده و از بازدید کاربران بهره می‌برد، و هم نویسنده میهمان با گذاشتن لینک صفحه‌ی سایت خود در پایان یا جایی دیگر از مقاله، آنان را به بازدید از سایت خود دعوت می‌کند.

• استفاده از صفحات مرجع: صفحات مرجع در حقیقت آرشیوی از اطلاعات، مطالب و لینک‌های کاربردی در رابطه با یک زمینه‌ی خاص هستند که می‌توانند منابع فوق‌العاده‌ای را برای بک ‌لینک شما ایجاد کنند.

• ستفاده از دایرکتوری‌ها: دایرکتوری‌ها سایت‌های مرجعی برای نمایش و معرفی کسب و کارها هستند. برای ورود به آنها و ارائه لینک، باید ابتدا ثبت‌نام صورت گیرد. در هر حال، باید در انتخاب دایرکتوری برای ایجاد بک لینک دقت کرد تا نتیجه بهتری حاصل گردد.

• تبلیغ با آگهی های مطبوعاتی و ریپورتاژها: یکی دیگر از راه‌های کسب بک لینک به سمت یک سایت، منتشر کردن آگهی تبلیغاتی و یا ریپورتاژ در سایت‌های خبری و مطبوعاتی است. در صورتی که سایت خبری معتبر و پربازدیدی جهت درج ریپورتاژ انتخاب شود، می‌تواند ترافیک ارگانیک قابل توجهی را به سوی سایت شما سرازیر کند.

• تبادل لینک: این راهکار نیز از دیگر روش‌های کسب بک لینک است، اما باید در نظر داشت که اگر تبادل با سایت‌های غیرمرتبط از لحاظ موضوعی با سایت شما انجام پذیرد، گوگل ممکن است صفحه شما را ذیل لیست «سئوی کلاه سیاه» قرار دهد و از اعتبار شما بکاهد.

• استفاده از لینک‌های شکسته: لینک‌های شکسته لینک‌هایی هستند که با گذشت زمان به دلیل انتقال محتوایشان به آدرسی دیگر یا حذف آن آدرس، فاقد محتوا می-شوند، فلذا کاربر پس از کلیک روی آنها ارور 404 یا موارد مشابهی را مشاهده می‌کند. برای اینکه بتوانیم از این لینک‌ها استفاده کنیم می‌بایست موارد مشاهده شده در سایت‌هایی با موضوعیت مرتبط را شناسایی کرده و به صاحبان آنها پیشنهاد استفاده از آن لینک‌ها برای محتوایی که ما تهیه کرده‌ایم را بدهیم. در صورت توانایی در قانع کردن طرف مقابل می‌توانیم از آن به عنوان بخشی از راهبرد ایجاد بک لینک در سایت خود بهره ببریم.

• نقل قول غیرمتصل (Unlinked mentions): امروزه نقل قول‌ها و پیام‌ها در سایت‌های مختلف غالباً به صورت نوفالو (No Follow) یا غیرقابل استفاده برای ارجاع هستند. اما در صورتی که در یک صفحه وب نقل‌قولی از سایت شما صورت گرفته بود، این امکان وجود دارد که از صاحب آن تقاضا شود تا عبارت مورد نظر را به درگاه شما لینک دهد و کاربر با کلیک بر روی آن به سایت شما هدایت شود.

• ایجاد بک لینک PBN: ساخت شبکه PBN یکی از روش‌های ایجاد بک لینک است که اگر به طور صحیحی اجرا نشود، می‌تواند به عنوان سئوی کلاه سیاه شناخته شود. در ادامه به طور مفصل به آن می‌پردازیم.

ریپورتاژ چیست؟

بک لینک PBN چیست؟

PBN همان مخفف عبارت انگلیسی Private Blog Network یا شبکه خصوصی وبلاگ است و به مجموعه‌ای از صفحات وب اطلاق می‌شود که همگی زیرنظر یک شخص یا گروه فعال هستند و برای یک سایت خاص (Money Site) لینک‌سازی می‌کنند. از خصوصیات اصلی آن بهره بردن از دامنه‌های مناسب و محتوا با کیفیت است.

داشتن یک شبکه PBN چه اهمیتی دارد؟

هدف اصلی ایجاد یک PBN همان ارتقاء جایگاه یک سایت خاص از طریق اتصال لینک‌ها و بک لینک های مختلف به همراه محتوای با کیفیت مرتبط است. همچنین از این شبکه می‌توان برای تبادل لینک با سایر سایت‌ها و بلاگ ها استفاده کرد. این راهکار امروزه به دلیل قابل اعتماد بودن و نتیجه‌بخشی سریع زیاد مورد استفاده قرار کارشناسان سئو می‌گیرد.

همچنین، همانطور که می‌دانید امروزه کسب بک لینک از یک سایت خودی به مراتب از سایت‌های معتبر دیگر ساده‌تر است. پس دشواری در ایجاد بک لینک، ضرورت ساخت شبکه PBN را افزایش داده است. لازم به ذکر است، اگر بک لینکی از سایت نامعتبر و نامربوط به سایت شما هدایت شود، خود اثر عکس در ارتقاء جایگاه شما خواهد داشت.

از سویی دیگر، ممکن است لینکی که از سایت بیگانه به درگاه اینترنتی شما هدایت شده باشد حاوی محتوا یا مطلب نامرتبط، کم‌اهمیت، توهین‌آمیز و... باشد؛ فلذا کنترل کردن بک لینک‌های ورودی نیز با PBN ساده و امکان‌پذیر است.

برخی مزایا و معایب بهره‌بردن از بک لینک PBN

همانطور که گفته شد، دارا بودن یک شبکه PBN مزایا و معایبی را به همراه خواهد داشت که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

PBN چیست؟

نکاتی که برای ساخت و مدیریت یک شبکه PBN باید مد نظر داشت:

اگر یک سئوکار باشید یا از شرایط آن مطلع باشید، می‌دانید که به کارگیری سئو به معنای اجرای یک راهکار به صورت 100% بهتر از دیگران نیست، بلکه انجام 100 راهکار به شکل 1% بهتر از دیگران است. پس اگر در نظر دارید که یک PBN برای کسب بک لینک های مناسب برای سایت خود بسازید، باید بدانید که این روش تنها عامل موفقیت شما نخواهد بود و در کنارش لازم است سایر قواعد و فنون را (به ویژه مواردی مثل سئو خارجی که کنترل آن بیشتر از دسترس شما خارج است) نیز به برای ارتقاء سایت خود در رتبه-بندی نتایج موتورهای جستجو بکار بگیرید. موارد زیر نکاتی هستند که برای ساخت و مدیریت PBN باید مدنظر قرار دهید:

1- باید توجه داشته باشید که برای هر بلاگ یا سایت باید راهبردی جداگانه تعریف شود تا گوگل قادر به ردیابی شبکه نشود.

2- دامنه‌ای که خریداری یا استفاده می‌کنید باید حداقل 2 سال سابقه فعالیت و بک لینک‌های مناسب داشته و فاقد هرگونه اسپم باشد.

3- قبل از خرید دامنه، از فعالیت پیشین آن سایت و محتوای تولید شده در آن مطلع شوید.

4- هر بلاگ باید استراتژی لینک‌سازی مجزا داشته باشد.

5- دامنه‌هایی با TLD های متفاوت خریداری کنید (...com, .org, .net,)

6- همه دامنه ها را در یک روز به ثبت نرسانید و سعی کنید از طریق شرکت‌های مختلف آنها را نامنویسی کنید.

7- سرورها باید در مکان‌های مختلف باشند.

8- پلتفرم های متفاوتی برای هر بلاگ در نظر بگیرید.

9- به هیچ عنوان از یک هاستینگ استفاده نکنید.

10- ترجیحاً نویسنده‌ی محتوا برای هر بلاگ باید متفاوت باشد.

11- به هیچ عنوان از یک محتوا برای سایت‌های مختلف استفاده نکنید.

12- سعی کنید پلاگین های متفاوتی در صفحات وب خود بکار بگیرید.

13- توصیه می‌شود از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) متفاوت استفاده شود.

14- به شیوه ارجاع دهی سایت اصلی در شبکه بلاگ ها توجه داشته باشید. در فوتر قرار نگیرد.

15- از یک ایمیل برای مدیریت تمامی آنها استفاده نکنید.

16- از یک اکانت Google Analitycs, Google search console و... برای متصل کردن بلاگ‌ها استفاده نشود.

17- در صورت امکان دامنه‌ها و سرورها برای چندین سال خریداری شوند.

ریپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ، نوعی آگهی است که معمولا در ازای پرداخت هزینه‌ انتشار می‌یابد. در این نوع آگهی هدف بازاریابی غیر مستقیم است؛ یعنی به صورت بی طرفانه در خصوص مزایا و معایب محصول یا خدمات یک شرکت بحث می‌شود و در نهایت تصمیم‌گیری بر عهده مخاطب خواهد بود. برای ایجاد شباهت میان ریپورتاژ آگهی با اخبار، مقالات و سایر محتوای مجله منتشر کننده، نوع نگارش، طراحی و پیاده‌سازی آن بسیار مهم است. ریپورتاژ نویسی را می‌توان تحت فرمت‌های مختلف چاپی، شنیداری و بصری انجام داد. در ادامه به شکل کامل با ریپورتاژ و انواع آن آشنا میشویم.

در این مقاله نه تنها به بررسی چیستی و اهمیت بک لینک ها می‌پردازیم، بلکه با یکی از مهم‌ترین انواع آن در عالم سئو، تحت عنوان «بک لینک PBN» بیشتر آشنا می‌شویم.

ریپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ نویسی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات است که نخستین در سال 1917 انتشار یافت. اما پیش از آن نیز، برخی از سیاستمداران و صاحبین صنایع مختلف، سعی می‌کردند با پرداخت پول به روزنامه‌ها و انتشارات مختلف، مقالات خود را مانند یک خبر در جایی نزدیک به سرمقاله، چاپ کنند تا مطالبشان مورد توجه مخاطبین قرار گرفته و دیده شوند.

ریپورتاژ نویسی معمولا در دو دسته تجاری و سیاسی انجام می‌شود که هر کدام اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. هدف از تولید محتوا برای ریپورتاژ سیاسی، تغییر دیدگاه عموم نسبت به موضوع، حزب یا یک شخص خاص است. هدف ریپورتاژ تجاری، جلب توجه عموم و جذب مشتریان جدید است. ریپورتاژهای تبلیغاتی برای مشاغل مختلف به ویژه کسب و کارهای آنلاین بسیار کاربردی هستند.

چرا باید از ریپورتاژ نویسی استفاده کنیم؟

ریپورتاژ نویسی، یکی از موثرترین و بهترین راه‌های تبلیغات و افزایش آگاهی عموم نسبت به یک برند تجاری است. برندهای معتبر نیز از ریپورتاژ آگهی برای معرفی و ارائه مزایای خود استفاده می‌کنند. با یک ریپورتاژ حرفه‌ای می‌توانید بدون نیاز به یک محتوای طولانی، بدون استفاده از تبلیغاتی که مستقیما به خدمات و محصولات شما اشاره می‌کند، کسب و کار خود را به دنیای بزرگ و گسترده تبلیغات معرفی نمایید. یک تبلیغ غیرمستقیم در جلب اعتماد مردم و جذب آن‌ها به سوی یک برند عملکرد موفق‌تری دارند.

یکی از نکاتی که در ریپورتاژ نویسی باید رعایت کنید، جذابیت و مهیج بودن داستانی است که نقل می‌کنید. با توسعه ایده‌های جدید می‌توانید باعث اشتیاق مخاطبین شده و آن‌ها را برای خرید تشویق نمایید. در نظر داشته باشید که «در محتوای ریپورتاژ همواره باید به نیمه پر لیوان توجه شود.»

نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه شود، نحوه ریپورتاژ نویسی برای سایت‌های معتبر و جلب رضایت کاربران و مخاطبین است. در ادامه ابتدا چندین نکته کلیدی در مورد ریپورتاژ بیان نموده و سپس به شرایط ثبت آن خواهیم پرداخت.

تخصص‌هایی که مهارت در آن‌ها برای ریپورتاژ نویسی ضروری است

سه موردی که رعایت آن‌ها باعث ایجاد یک ریپورتاژ استاندارد و قرارگیری آن به بهترین نحو در سایت‌های معتبر انجام می‌شود، عبارتند از:

● نحوه تهیه خبر برای ریپورتاژ

● مشورت با کارشناسان بازاریابی

● کمک گرفتن از تیم مارکتینگ

ثبت ریپورتاژ تبلیغاتی به کمک وبلاگ‌نویسی

لینک بیلدینگ‌های استاندارد و معتبر، یکی از دلایل استفاده از آن‌ها برای ثبت ریپورتاژ است. قیمت این ریپورتاژ‌های تبلیغاتی برای کاربران نیز ارزان و مناسب خواهد بود، زیرا تمامی اقدامات در راستای رعایت استانداردهای گوگل و قوانین سئو، اتخاذ شده‌اند. بنابراین رتبه شما در موتور جستجو ارتقا یافته و وب‌سایت شما در صفحه اول جستجو قرار خواهد یافت.

توجه‌ داشته باشید که وبلاگ‌نویسی و نمایش محتوا با استفاده از لینک‌ها هم به نفع کارفرما و هم به نفع صاحبین سایت است. نخست محتوایی را تولید کنید که برای مخاطب کاربردی است و سپس همانطور که پیش از این گفتیم، از لینک‌ها استفاده کنید. سایت باید معتبر بوده و محتوای آن مرتبط با ریپورتاژ تبلیغاتی باشد.

انکر تکست چیست

ارتباط میان ریپورتاژ نویسی و ارتقای رتبه وب‌سایت

یک ریپورتاژ تبلیغاتی حرفه‌ای باعث افزایش ترافیک ورودی وب‌سایت و افزایش رتبه آن در گوگل خواهد شد؛ زیرا اگر محتوایی که برای ریپورتاژ انتخاب کرده‌اید، کاربردی باشد، مخاطبین با مشاهده آن به سرعت برای دستیابی به وب‌سایت شما کلیک خواهند کرد. یکی از مزایای لینک‌دهی، حساسیت گوگل به هرزنامه‌ها و لینک‌های اسپم است که در صورت مشاهده آن را حذف خواهد کرد.

تاثیر ریپورتاژ نویسی بر سئو

تولید محتوا برای سایت‌های معتبر یکی از رایج‌ترین روش‌های ریپورتاژ نویسی است. بهینه‌سازی موتورهای جستجو به دو صورت انجام می‌شود: سئوی داخلی و سئوی خارجی. سئوی داخلی تمامی کارهایی است که داخل سایت انجام می‌دهید؛ مانند محتوا نویسی، که موجب ارتقای رتبه شما در گوگل خواهد شد. سئوی خارجی نیز کارهایی مانند دریافت بک لینک است. ریپورتاژ یک بک لینک طبیعی است. تمامی این‌کارها به منظور برقراری ارتباط میان میان وب‌سایت‌های معتبر و محتوای شما انجام می‌گیرد. در این صورت، اعتماد مشتریان جلب شده و تعداد بازدیدکنندگان افزایش خواهند یافت.

نکاتی برای ریپورتاژ نویسی حرفه‌ای

اعتبار سایتی که ریپورتاژ شما در آن منتشر خواهد شد را بسنجید. سایت‌هایی با دامین اتوریتی بالا، گزینه‌های بسیار خوبی هستند که می‌توانند نتایج ایده‌آلی را برای سایت شما به دنبال داشته‌باشند. برای کسب نتایج مطلوب، متن ریپورتاژ تبلیغاتی شما باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره میکنیم.

متن ریپورتاژ نباید کوتاه باشد

قانون کلی برای تعداد کلمات وجود ندارد. زیرا تعداد کلمات به کار رفته، ارتباط زیادی با عنوان و مخاطب دارد. اما معمولا گفته می‌شود که بهتر است تعداد کلمات آن میان 1000 تا 2000 کلمه باشد. اگر متن ریپورتاژ شما بسیار کوتاه و یا در حدود 700-800 کلمه باشد، مانند یک تبلیغات کوتاه به نظر می‌رسد و چندان کاربردی نخواهد بود. به نقاط قوت و عواملی که باعث تمایز شما از سایر گونه‌های مشابه می‌شود، اشاره کنید. اما از معرفی کامل شرکت و محصولات خود اجتناب نمایید.

دقت در انتخاب موضوع ریپورتاژ

معمولا بسیاری از افراد به هنگام ریپورتاژ نویسی، صرفا به دنبال نمایش میزان حرفه‌ای بودن خود هستند. اما این برای تاثیرگذاری یک ریپورتاژ کافی نیست! زیرا مهم‌ترین مساله در تولید محتوای ریپورتاژ، پرداختن به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مخاطبین هدف است. پیش از آغاز ریپورتاژ نویسی، در مورد آنچه که قصد دارید به آن بپردازید، جستجو کنید و از چندین لیک اول که احتمالا در جلب توجه مخاطبین موفق بوده‌اند، الهام بگیرید.

آگاهی از شخصیت مخاطبین هدف

یکی دیگر از عوامل مهم در میزان اثربخشی ریپورتاژ، آگاهی و شناخت شما نسبت به شخصیت، علایق، سلایق، طبقه اجتماعی، تحصیلات و دغدغه‌های مخاطبین است.

نزدیک شدن به استایل رسانه در ریپورتاژ نویسی

به هنگام ریپورتاژ نویسی باید به قالب رسانه‌ای که قصد دارید پیام تبلیغاتی خود را در آن انتشار دهید، توجه داشته باشید. برای مثال اگر ریپورتاژ شما در یک مجله ورزشی منتشر خواهد شد، شکل و محتوای آن باید نزدیک به سایر مقالات مجله مذکور باشد. این نکته تاثیر زیادی بر میزان ارتباط مخاطب با محتوای شما خواهد داشت. پیش از شروع ریپورتاژ نویسی، سعی کنید چندین مقاله از رسانه مورد نظرتان را مطالعه نمایید.

انکر تکست چیست

انتخاب عنوان مناسب

یک عنوان جذاب، شانس مطالعه مقاله شما را به شدت افزایش خواهد داد. دقت کافی در انتخاب عنوان به خرج دهید و آن را سرسری نگیرید. در نظر داشته باشید که عنوان مقاله شما اولین چیزی است که مخاطب آن را مشاهده میکند؛ بنابراین عناوینی را برای مقاله خود انتخاب نمایید که جذاب، سوال برانگیز و تحریککننده باشند.

بیان تجربیات خوب کاربران

می‌توانید در متن ریپورتاژ خود به رضایت کاربرانی که از خدمات و کالاهای شما استفاده کرده‌اند، اشاره کنید. حتی می‌توانید یک مصاحبه واقعی را در ریپورتاژ درج کنید. تجربیات خوب کاربران قبلی، میزان اعتماد بینندگان جدید را به شما بیشتر خواهد کرد.

اهمیت پاراگراف اول در نوشتن ریپورتاژ

از اهمیت پاراگراف اول ریپورتاژ، غافل نشوید. مخاطبین معمولا پس از خواندن پاراگراف اول ریپورتاژ، در مورد خواندن یا نخواندن ادامه آن تصمیم خواهند گرفت! بنابراین از جذاب بودن پاراگراف اول برای مخاطبین هدف اطمینان حاصل نمایید.

خودداری از فروش مستقیم

گر قصد دارید تا به صورت مستقیم، مخاطبین را برای خرید کالا و استفاده از خدمات خود تشویق نمایید، احتمالا ریپورتاژ نویسی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. بهتر است به سراغ سایر روش‌های مستقیم بازاریابی بروید. ریپورتاژ یکی از تکنیک‌های بازاریابی است، اما باید حدود 70% از محتوای آن شامل اطلاعات مفید و آموزنده باشد تا مخاطبان را با خود همراه سازد.

رعایت قوانین یک مقاله استاندارد

هرچه چارچوب محتوای ریپورتاژ شما به یک مقاله نزدیک باشد، میزان اثرگذاری آن را افزایش می‌دهد. سعی کنید از ادعاهای بی‌اساس که تعهد کاری شما را زیر سوال می‌برد خودداری نمایید. از سخنان اغراق آمیز که صرفا موجب هیجان مخاطبین می‌شود، خودداری کنید؛ زیرا تمامی ادعاهای شما باید قابل اثبات و قابل دفاع باشد. انتخاب کلمات نیز بسیار مهم است. سعی کنید کلماتی را به کار ببرید که ظریف، واضح و گویا باشند. کلمات عینی را جایگزین کلمات ذهنی کنید. برای انتخاب مراجعی که از آن‌ها نقل قول می‌کنید نیز زمانی را اختصاص دهید. منابع معتبر بر اعتبار ریپورتاژ شما خواهند افزود. میزان تسلط شما بر مبحثی که در مورد آن می‌نویسید نیز در میزان برقراری ارتباط میان ریپورتاژ و مخاطبین، تعیین‌کننده خواهد بود.

دقت در انتخاب عکس و نمودار

استفاده از عکس‌ها و نمودارها در ریپورتاژ متنی بسیار عالی است. اما نوع عکس‌های انتخابی نیز بسیار مهم است. نباید فضای زیادی را به عکس‌ها و نمودارها اختصاص دهید. نمودارهای متعدد باعث کاهش فضای سخن گفتن شما با مخاطبین می‌شود. عکس‌ها و تصاویر نیز ذهن مخاطب را به سوی تبلیغات مستقیم خواهد کشاند که موجب کاهش اثربخشی و کارایی ریپورتاژ خواهد شد. البته مانند سایر موارد، قانون و قاعده کلی برای انتخاب تصاویر و نمودارها و تعداد آن‌ها وجود ندارد! زیرا بسته به موضوع انتخابی، این قانون قابل تغییر است. بنابراین پس از اتمام پروسه ریپورتاژ نویسی، دوباره نگاهی به آن بیاندازید و میزان تناسب تصاویر و متن را بسنجید.

همانطور که پیش از این نیز بیان نمودیم، قوانین سئو، به سرعت سایت‌های اسپم و هرزنامه‌ها را شناسایی نموده و به سرعت آن‌ها را حذف می‌کند تا آسیبی به عملکرد سایر سایت‌ها نرسد. در این میان ریپورتاژ مانند یک بک‌لینک طبیعی عمل کرده و آینده تجاری وب‌سایت و مجموعه شما را تضمین خواهد نمود.

نتیجه‌گیری

در این مقاله جامع همه چیز در مورد استراتژی سئو خارجی را در اختیار شما گذاشتیم. یکی از مسائل مهمی که ذکر شدند و باید حتما در نظر بگیرید این بود که یک باور غلط وجود دارد و حتی برخی متخصصین سئو فکر می‌کنندِ لینک بیلدینگ تنها عامل موثر بر سئو خارجی است. اما ما نشان دادیم که عوامل موثر بر استراتژی سئو خارجی دو دسته هستند:

1. عوامل موثر بر سئو خارجی که مربوط به لینک سازی می‌شوند
2. عوامل موثر بر سئو خارجی که مستقل از لینک سازی هستند

عوامل موثر بر سئو خارجی که مربوط به لینک سازی می‌شوند عبارت اند از تعداد بک‌لینک‌ها، آتوریتی یا اعتبار لینک، لینک‌های فالو و نوفالو، انکرتکست، ارتباط موضوعی و ترافیک.

عوامل موثر بر استراتژی سئو خارجی که مستقل از لینک سازی هستند عبارت اند از اطلاعات تماس یا ‌NAP، نام بردن از برند، سیستم امتیازدهی، شبکه‌های اجتماعی و Google my Business.

هر یک از این عوامل در شرایط خاص خودشون از اولویت و اهمیت برخودار هستند که ما در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم.

در صورتی که سوالی در مورد استراتژی سئو خارجی داشتید حتما از ما بپرسید و نظرات خودتان را در مورد این مطلب برای ما بنویسید.